Synetech

Slavíme 17. listopad s Festivalem svobody, aplikací a rozšířenou realitou

  1. listopad se blíží, což znamená spoustu oslav naší třicetileté demokracie.

A my jsme moc rádi, že k nim můžeme přispět také naší eventovou appkou pro Festival svobody.

👉Pro Android stahujte aplikaci Festival svobody zde

👉Pro iOS stahujte aplikaci Festival svobody zde

Uskupení Díky, že můžem a vlastně celý tým, který Festival svobody pořádá, je víc než zajímavá parta mladých lidí, neziskovek a studentů, která si dala nelehký ale ušlechtilý cíl: připomínat zásadní momenty naší historie a povzbudit občanskou angažovanost, pořádat koncerty, průvody, besedy, happeningy a další akce po celé republice.

I když tentokrát rozhodně nešlo o výdělečný projekt, moc rádi jsme se do festivalu zapojili.

Event aplikace Festival svobody

Ale zpět k naší eventové aplikaci Festival Svobody.

Jejím stavebním kamenem je rozšířená realita, což je vlastně i důvod, proč eventová aplikace vůbec vznikla. Lukáš Černý, předseda spolku Díky, že můžem, viděl, co naše vychytávka jménem SYNEVISION umí v praxi a napadlo ho, že by šlo o skvělé rozšíření letošního programu Festivalu svobody. Slovo dalo slovo a my začali s programováním aplikace.

SYNEVISION aneb rozšířená realita v akci

Vše odstartovalo výstavou uměleckých děl z UMPRUM, AVU a FAMU, kde právě studenti ztvárnili, co pro ně znamená 30 let svobody. Výherní díla vy je už dnes můžete vidět v ulicích Prahy.

To se setkalo s velkým úspěchem (rozšířená realita v každé appce vzbuzuje velký WOW efekt a vysoký engagement uživatelů) a byli jsme požádáni, abychom s rozšířenou realitou pomohli ještě dalším subjektům, a to se také stalo. Nejdřív ale mrkněte na video z vernisáže.

Rozhýbávání se však netýká pouze grafiky, umíme také spouštět reálná videa.

Toho jsme využili ve výstavě Střípky revoluce pro Post Bellum - jeden ze subjektů Festivalu svobody, kde si skrze rozšířenou realitu dokážete pustit třeba projevy Václava Havla či historické momenty z listopadu 89.

A to není vše… Střípky revoluce jsou umístěny na středních a vysokých školách a mají vzdělávací efekt – náš SYNEVISION ukazuje historické momenty netradiční formou, dodává do plakátu nový rozměr a také vzbuzuje v žácích a studentech zájem plakáty prozkoumat (a zjistit, jak vše funguje a pustit si veškerý obsah).

Mrkněte, jak to v pražských školách díky SYNEVISIONU vypadalo o přestávkách.

Rozhýbali jsme také další plakáty, CLVčka, letáky a promo materiály. Toho využil i Nerudný fest a jeho 30 let svobody v umění.

Naše event appka toho ale umí mnohem víc

I když je rozšířená realita pilířem a důvodem vzniku aplikace Festival svobody, umí toho naše dílo mnohem víc.

  • To, že vám přehledně ukáže veškeré akce a události Festivalu svobody a ty si můžete přidat do vlastního programu, je již samozřejmostí.
  • Hodně jsme si pohráli s tzv. Geofencingem, kdy jsme pro Univerzitu Karlovu dali dohromady sekci Listopadová místa. Pokud povolíte aplikaci využití geolokace, pokaždé, když se dostanete do blízkosti významné lokality pro revoluci, appka vám dá oznámení, co zásadního se zde stalo.
  • U průvodu používáme GPS lokátor - v reálném čase tak můžete dostávat informace o tom, kde se nachází.

Co vás při tvorbě aplikace od stolu nenapadne a co jsme řešili za běhu..

  • Tak třeba když na jednom plakátu chceme rozhýbat maximum obsahu a grafiky a přidáme na jednu plochu několik videí, mohou se začít přehrávat zároveň. A se zvukem. Uživateli se spustí víc zvukových stop najednou a nemusí být rád :)
  • Nebo třeba bylo nutné zajistit, aby se přehrávaná videa zbytečně nedržela v paměti telefonu a nevybíjela zařízení. fs2019 1

Museli se vypořádat také s technologickou limitací různých Android zařízení a kompatibilitou Androidu na využívání rozšířené reality, připravit se nápor 200 tisíc stažení…

Vše jsme ale zvládli a nabrali u toho spoustu zkušeností, takže se moc těšíme, až uplatníme SYNEVISION třeba na další AppParade, níže najdete drobný teaser:

Mělo to smysl

Jsme hrdí, že se jako SYNETECH můžeme zapojit do veřejného dění a do oslav třiceti let svobody. A zajímavou zkušeností byla také spolupráce s tolika subjekty, které do Festivalu svobody zasahují.

Je to parta nadšenců, kteří projektem naprosto žijí - neřeší pracovní dobu a dělají na tom, co jim dává smysl - od rána do noci. Informace důležité k programování aplikace nám chtěli předat ideálně hned a je jedno, zda byl večer nebo třeba víkendové ráno či svátek… Tímto si ale nechceme stěžovat – naopak, oceňujeme tohle zapálení.

Náš CEO Vratislav Zima často říká, že aplikace mají mít smysl, a tady jsme ho cítili při každém řádku kódu. A ještě k tomu jsme zjistili spoustu nových informací o 17. listopadu.

Pokud naše aplikace Festival svobody jen zlomkem přispěje k tomu, že se lidé dozví o různorodých aktivitách Festivalu svobody, zorientují se v listopadových oslavách a vyzkouší na vlastní kůži to “ARko”, o kterém se často mluví, tak jsme spokojeni.

Díky, že můžem!

Váš SYNETECH

Pokud vás SYNEVISION zaujal, věřte, že se více informací brzy objeví na webu nebo se rovnou ozvěte na info@synetech.cz a další projekt už můžeme vymyslet společně.