Synetech

VÝVOJ MOBILNÍCH APLIKACÍ V PRAXI aneb co jsme se navzájem naučili

Jak vypadá vývoj mobilních aplikací teoreticky, to jste se mohli dozvědět na předchozích řádcích. Jak vypadá v praxi? Co když má klient globální ambice, opravdu specifické požadavky, delikátní problém nebo šibeniční deadline?

Mise zněla jasně

Direct finance fintech mobile app

Stvořit sen každého cifršpióna pro správu firemních financí.

Vládce pokladny chce mít maximální přehled o výdajích společnosti a může v reálném čase rozdělovat prostředky na ostatní platební karty podřízených.

Čas je nejlepší motivátor

Na vývoj mobilní aplikace jsme totiž měli zhruba měsíc a pokud se nepohybujete ve světě programování, tak vězte, že to je opravdu méně než málo. Rozhodně nás to ale neodradilo. Kdo by nestál o pořádnou výzvu?

Za normálních podmínek

Po schválení zadání a grafiky probíhá vývoj mobilních aplikací v podobě čtrnáctidenních programovacích sprintů, po kterých nám klient sdělí zpětnou vazbu a připomínky a pokračuje se dále.


reference detail oriflame 2

V časovém presu bylo nutné improvizovat

    1. byla aplikace zadána a 1. 10. měla jít hotová do storů.

Sprinty jsme udělali týdenní a na projekt jsme nasadili dvojnásobný počet programátorů.

Vzhledem k tomu, že jsme navíc neměli plné zadání, rozhodli jsme se vychytávat bugy za běhu a zkrátka vše podřídili tomu, aby aplikace vznikla v šibeničním termínu.

Co jsme se naučili my

Dvě podstatné věci. Dokážeme improvizovat a udělat pro klienta i takřka nemožné. A ruku na srdce, odnesli jsme si i poučení, že časovou analýzu nikdy nesmíme podcenit. V průběhu vývoje aplikace jsme totiž zjistili, že aplikace bude 2x větší, než jsme původně předpokládali.

Co z toho má klient

Funkční aplikaci v termínu, kdy ji potřeboval. Kromě toho, že je appka užitečná, je námi také denně aktualizovaná a vylepšovaná o nové funkce. Také jsme se postarali o UX i grafiku.

Direct Finance

Chcete taky aplikaci?

Ti, které vývoj aplikací baví, u nás najdou místo vždycky.