Synetech

Internet věcí (IoT), váš chytrý pomocník

V IoT tkví velký potenciál a my jsme se s touhle technologií setkali na projektu Direct echo. Rozhodli jsme se vám tedy chytrá čidla a jejich využití více přiblížit.

Co je IoT (Internet of Things)?

Internet of Things mobilní aplikace

Internet věcí je termín pro různé moderní přístroje ovladatelné na dálku pomocí internetu. V praxi se jedná třeba o propojení domácích senzorů se smartphonem, kdy můžete snadno ovládat svou domácnost. Využití je ale celá řada.

Světlá budoucnost Internetu věcí

Kromě rozšířené reality má dnes třeba díky nadcházející 5G revoluci obrovský potenciál právě také tzv. internet věcí. Díky vyšší přenosové rychlosti totiž bude umožněno mnohem hladší fungování a také různorodější využití této technologie. To však neznamená, že by se do ní firmy nepouštěly již nyní, tento segment je na vzestupu a my jsme hrdí na to, že jsme součástí jednoho z IoT projektů, který nám dává velký smysl – aplikace Direct echo.

K čemu aplikace Direct echo slouží?

Jedná se o appku propojenou se dvěma typy čidel a celý systém se stará o zabezpečení vaší domácnosti nebo chaty. Pohybový senzor dá vědět, když se například pohnou domovní dveře nebo je zaznamenán neobvyklý pohyb. Vodní čidlo zase ohlídá, jestli někde neuniká voda.

Pomocí aplikace Direct echo lze ovládat všechna čidla hezky pohromadě a uživatel tak dostane okamžité upozornění, kdykoliv se něco stane a může adekvátně reagovat.


reference detail oriflame 2

Jak začal vývoj mobilní aplikace?

Zakázku jsme získali na základě předchozí spolupráce s pojišťovnou Direct, pro kterou jsme vyvinuli aplikaci pro správu firemních financí Direct Finance. Původně mělo jít jen o malý jednoměsíční projekt, avšak od zadání se nakonec hodně věcí změnilo – hlavně představa klienta o samotném software produktu. A tak se rázem z malé zakázky (původně realizována v říjnu 2017) vyklubal projekt vyvíjený až do května 2019, kdy šla aplikace do storu a produkt do obchodů.

Spolupráce z říše snů

To však neznamená, že by šlo o svévolné navyšování času a výdajů klienta. Je třeba si uvědomit, že vývoj software produktu typu Direct echo je velice složitá a komplexní disciplína. Nejedná se zdaleka jen o vývoj mobilní aplikace a propojení mobilního telefonu s chytrými čidly. Nutné je také stanovit správný byznys model nebo třeba přizpůsobit produkt cílové skupině. Neméně důležité také bylo najít správnou rovinu, do jaké míry uživatele na poplach upozorňovat, ale zároveň nebýt příliš intruzivní.

Je tedy přirozené (a nutné) věci měnit za pochodu a my jsme vděční za přístup, který náš klient-partner k projektu měl. Když totiž projekty trvají déle (a ještě lépe máte-li jich za sebou s týmem více), postupně se buduje vzájemná důvěra. Náš tým zůstal stabilní a mohli jsme tak navrhovat vylepšení aplikace. Tak jsme se ze vztahu klient - dodavatel posunuli až na partnerskou úroveň, kdy si navzájem pomáháme nad rámec smluv a vzájemných zodpovědností. Jinými slovy ideální situace.

 

“Firma SYNETECH pro nás vyvinula už 5. verzi aplikace pro správu inovativních pohybových a vodních čidel Direct echo. Jsme velmi spokojeni s fungováním a stylem spolupráce, kdy si nejdříve odsouhlasíme detailní návrhy jednotlivých obrazovek aplikace a detailní popis chování aplikace. Ještě před samotným vývojem tedy víme, co přesně dostaneme. Oceňujeme také férovost, transparentnost, preciznost a individuální přístup k zákazníkovi.“

Dominik Fronc, Project Manager


IoT mobilní aplikace Direct echo

Je radost vzít projekt za svůj

Zjednodušeně řečeno, při spolupráci s Direct pojišťovnou se sešel dobrý tým na naší straně i na straně klienta. Navíc jsme byli u vzniku a prvotního nápadu tohoto konceptu, a ačkoliv byl začátek možná složitější kvůli rozšiřování původního nápadu a jeho formování, Direct echo bereme jako naše dítě a jsme na něj pyšní.

SYNETECH a Internet of Things

SYNETECH samotný nevyrábí čidla, avšak čidla komunikují se serverem, který posléze komunikuje s aplikací, kterou vyvíjíme. Můžeme tedy pracovat s vaším řešením či preferovanou značkou. Navíc jde kvalita senzorů stále dopředu, baterie vydrží několik let, jsou menší, hezčí a citlivější…. Není tedy problém je průběžně měnit a aktualizovat v závislosti na kompatibilitě s aplikací.

Limity IoT technologií?

Výzva pro uživatele může být v manipulaci přímo s čidlem, kdy si musí vystačit s jedinou diodou a jedním tlačítkem a například vodní čidlo nemá ani to tlačítko (každý otvor přináší riziko zatečení). Vše tak může působit až nebezpečně jednoduše, ale v tom je i krása celého konceptu. Prostě čidlo umístíte a nic dalšího od vás již není třeba. Zní to zajímavě? My víme, že ano.

Líbí se vám projekt Direct echo? Zkuste ho také. Dáme ruku do ohně za to, že vaše domácnost neskončí pod vodou.

Hledáte zkušeného partnera pro vývoj mobilní aplikace pro váš IoT projekt?

Chcete získat nezávislý pohled na vaše byznys plány v oblasti mobilního vývoje?

NAPIŠTE NÁM.

Společně najdeme to nejlepší řešení.

Direct echo

Chcete taky aplikaci?

Ti, které vývoj aplikací baví, u nás najdou místo vždycky.