Synetech

KOLIK STOJÍ MOBILNÍ APLIKACE

Abychom vám šetřili drahocenný čas a případné rozčarování z ceny, sepsali jsme pro vás orientačního průvodce, na kolik vás který druh aplikace může vyjít.

Ať už jste živnostník, malá firma či korporace, rádi pro vás navrhneme vaši vysněnou appku. Je ale podle nás dobré (a taky fér) vědět, s jakými minimálními náklady na aplikace pro Android či iOS pro představu počítat.

Malá mobilní aplikace

Chodíte se rádi vzdělávat na konference? Pak určitě víte, o jakém druhu appky mluvíme.

Konferenční aplikace pro Android či iPhone je totiž typickým případem té malé. Obsahuje základní statické informace, jako je harmonogram akce, mapa areálu nebo informace o tom, co je v ceně konference. K tomu si v ní můžete přidat položky programu do svých oblíbených.

Počet obrazovek
1-10
Technická náročnost
Nízká. Appka obsahuje jen statický obsah bez spojení se serverem. Data jsou přímo v aplikaci bez databáze. Jde o defaultní technologii.
Cena
220 000 CZK
220 000 korun za aplikaci Android nebo iOS (Bez backendu a ceny za server. Grafika je v ceně.)

Střední mobilní aplikace

Tak třeba aplikaci pro vaření, která obsahuje spoustu receptů a tipů, jak ohromit návštěvy.

Nejprve je uživatel uveden do onboarding sekce, kde ho aplikace seznámí s ovládáním a po registraci se uživateli zpřístupní rozkliknutelný seznam receptů. Ty se stahují ze serveru, obsahují detailní popis a fotky jídla.

Vše funguje i offline a jednotlivé recepty je možné ukládat do oblíbených nebo k nim nahrát svou vlastní fotku.

Počet obrazovek
10-20
Technická náročnost
Střední. Appka je propojená se serverem pro načítání menšího množství dat. Funguje zde například ověřování uživatele či načtení médií.
Cena
480 000 CZK
480 000 korun za aplikaci Android i iOS (Bez backendu a ceny za server. Grafika je v ceně.)

Velká mobilní aplikace

Prostě Grande Appku. Klidně sociální síť!

Stejně jako v případě středně velké aplikace pro Android či iOS, také ta velká provede uživatele onboardingem a seznámením se základními funkcemi. Po registraci už appka může fungovat jako jakási sociální síť, která obsahuje analytická data o uživatelích aplikace.

Uživatelé tvoří příspěvky, lajkují je nebo sdílejí (a někdy mažou – i na tuhle možnost pamatujeme). Pomocí mapy vidí ostatní aktivní uživatele a dostávají notifikace… Tedy, pokud je povolí.

Počet obrazovek
20+
Technická náročnost
Vysoká. Většina obsahu se stahuje ze serveru, užívány jsou různé technologie včetně těch pokročilých. Appka umí i notifikace, přehrávání médií nebo mapy.
Cena
1 300 000 CZK
1 300 000 korun za aplikaci Android i iOS (Bez backendu a ceny za server. Grafika je v ceně.)

Proč jsou mobilní aplikace drahé?

1

Ať už je platformou aplikace Android či iOS, obě vyvíjíme zvlášť. Proto je potřeba profesionála na každou z nich.

2

Každou mobilní aplikaci děláme od samého začátku klientovi na míru. Nepoužíváme hotová řešení, která už existují, ale vyvíjíme od nuly.

3

Vývoj mobilní aplikace trvá několik měsíců, tvoříme společně zbrusu nový produkt.

4

Aplikace pro Android nebo aplikace pro iPhone vyžadují tým alespoň pěti lidí. Ten se skládá vždy z jednoho vývojáře pro platformu, project leadera, který se stará o potřeby klienta, grafika a také specialistu na UX a v neposlední řadě testera.

Chcete vědět víc?

Zajímá vás, jak u nás vypadá vývoj mobilních aplikací v praxi? Mrkněte, jak probíhala naše spolupráce s vybranými klienty.

Ti, které vývoj aplikací baví, u nás najdou místo vždycky.